Ota yhteyttä

Onko sinulla kysymyksiä tuotteistamme tai palveluistamme?

Nutricia Medical Oy:n asiakaspalvelu

Puh: 02-274 4111
nutriciasuomi@danone.com

Asiakaspalvelumme aukiolo:
Arkisin klo 8-12 ja 13-16.

 

Flocare Infinity -syöttöpumput

Tilaus, huolto ja palautus

Puh: 010-397 5404
service.fi@nordicservicegroup.com
Nordic Service Group
Osoite: Taivaltie 4, 01610 Vantaa

Apteekkiedustajat

Elina Pehkonen

Helsinki, Länsi-Uusimaa, Kymenlaakso ja Itä-Uusimaa

elina.pehkonen@danone.com+358 400 317 101

Toni Alsila

Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme ja Päijät-Häme

toni.alsila@danone.com+358 400 246 835

Niina Tirkkonen

Etelä-Karjala, Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Vaasa, Etelä-Savo ja Itä-Savo

niina.tirkkonen@danone.com+358 400 106 312

Mikko Vienola

Pohjois-Pohjanmaa, Länsi-Pohja, Lappi, Kainuu, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala ja Keski-Suomi

mikko.vienola@danone.com+358 400 253 789

Sairaalaedustajat (aikuisten tuotekategoriat)

Sari Heinonen

Helsinki, Uusimaa, Pohjois-Savo, Kymenlaakso, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo, Etelä-Karjala, Kainuu, Itä-Savo

sari.heinonen@danone.com+358 400 147 221

Marko Hiironen

Varsinais-Suomi, Pirkanmaa, Satakunta, Pohjois-Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Päijät-Häme, Kanta-Häme, Vaasa, Keski-Pohjanmaa, Lappi, Länsi-Pohja

marko.hiironen@danone.com+358 40 741 4916

Sairaala- ja neuvolaedustajat (lasten tuotekategoriat)

Nina Toikka

Koko Suomi / Lasten allergia

nina.toikka@danone.com+358 40 541 7485

Myynti ja markkinointi

Hanna Ahonen

Brand & Channel Manager, Adult - Opintovapaalla

hanna.ahonen@danone.com

Karoliina Tuomi

Brand & Channel Manager, Memory & Medical Devices

karoliina.tuomi@danone.com+358 40 578 3878

Tuija-Terhikki Östring

Category Manager, Metabolics & Epilepsy

tuija-terhikki.ostring@danone.com+358 50 394 6703

Päivi Pätsi

Brand & Channel Manager, Peadiatrics

paivi.patsi@danone.com+358 40 548 5871

Miia Rastas

Sales and Marketing Coordinator

miia.rastas@danone.com+358 40 555 6954

Jenni Suontila

Sales Manager

jenni.suontila@danone.com+358 40 5834704

Marjaana Idman

Pharmacy Manager

marjaana.idman@danone.com+358 400 769 776

Elina Pehkonen

Key Account Manager Pharmacy

elina.pehkonen@danone.com+358 400 317 101

Toni Alsila

Key Account Manager Pharmacy

toni.alsila@danone.com+358 400 246 835

Lauri Lempinen

Business Manager Retail Channel

lauri.lempinen@danone.com+358 40 611 7122

Ravitsemusasiantuntijat

Carina Kronberg-Kippilä

Medical Affairs Manager, Aikuiset ja lapset

carina.kronberg-kippila@danone.com+358 50 394 6706

Päivi Helle

Customer Care, Specialized Nutritional Advisor

paivi.helle@danone.com+358 40 355 6017

Reklamaatiolomake

Nutricia Medical Oy hoitaa itse asiakaspalautusten käsittelyn. Tuotevirhe-epäilyjä ei tule toimittaa Tamroon. Mikäli tuotteissamme havaitaan jokin virhe, pyydämme lähettämään alla olevan tuotevirhelomakkeen täytettynä osoitteeseen nutriciasuomi@danone.com

Laskutustiedot

Käytössämme on sähköinen laskutus. Laskut tulee lähettää PDF-tiedostona osoitteeseen
Invoices.NutriciaFI@danone.com

Toimistomme sijainti

Danone kannustaa raportoimaan kaikki mahdolliset huolenaiheet liittyen väärinkäytöksiin, käytäntöjemme noudattamatta jättämiseen tai mahdollisiin lakien ja asetusten rikkomiseen.

www.danoneetchicsline.com